Coś nowego o pieluchach i dzieciach

i dla maluszka. O tym i innych przypadkach w tym artykuleIle kosztuje dzieckoKwestie kosztów utrzymania dziecka można poruszać na różny sposób i patrzeć na sprawę pod różnymi kątami. Jednak...z każdej strony utrzymanie dziecka kos

Dodane: 15-05-2015 15:34
Coś nowego o pieluchach i dzieciach Metod na odchowanie dzieci jest wiele. Nieliczni jeszcze stawiają na drudzy zaś na jednorazowe. Są też tacy, którzy za żadne skarby nie kupiliby słoiczka w sklepie czy zupki dla maluszka. O tym i innych przypadkach w tym artykule

Ile kosztuje dziecko

Kwestie kosztów utrzymania dziecka można poruszać na różny sposób i patrzeć na sprawę pod różnymi kątami. Jednak...z każdej strony utrzymanie dziecka kosztuje- i to nie mało. Szukając, brzydko mówiąc, optymalizacji kosztów takiego utrzymania można daremnie szukać.

Po prostu rodzina musi się przygotować na spore koszty, zwłaszcza w okresie pieluchowania. Jedyna opcja to zakup pieluszek wielorazowych nowego typu. Pozwalają one obniżyć koszt pieluszek o 50% w skali całego pieluchowania. Możliwe, ze to najlepszy sposób na oszczędność.


Markety i sklepy z produktami dla dzieci

Będąc w sklepie coraz częściej można trafić na półki, albo wręcz całe działy poświęcone tylko najmłodszym. Znajdziemy tam zabawki, pieluszki, grzebyki, słoiczki i co tylko można sobie wyobrazić. W takim dziale łatwo się zapomnieć i kupić mnóstwo niepotrzebnych rzeczy.

Dodatkowy gryzak, mimo że w domu jest już 10, jakiś soczek, słoiczek i tak dalej. W skrócie jest to celowe działanie producentów takich produktów oraz sklepów, które je sprzedają, ale to nie jedyny skok na pieniądze rodziców.


Nowoczesny rodzic

Duża część młodych par szuka dla swoich pociech produktów ręcznie robionych. Coraz większą popularnością cieszą się ręcznie robione zabawki. Dużo rodziców odchodzi też od jednorazowych pieluszek na rzecz wielorazowych z wkładami, które można prać.

Przestają też inwestować w gotowe obiadki i słoiczki- większość woli poświecić czas i samemu ugotować coś zdrowego swojemu bobasowi. Uważam ten trend za bardzo pozytywny i na pewno korzystnie wpływający na rozwój malucha. Takie postępowanie na pewno zaowocuje lepszym stanem zdrowia naszego dziecka w okresie jesienno-zimowym.