Protezy zębów stałych

amy ustnej. Ze względu na wiele specjalizacji w tej dziedzinie gabinety stomatologiczne nie zajmują się każdym aspektem stomatologii. Jeżeli mamy problem z krzywymi zębami i nieprawidłowym zgryzem, powinniśmy udać się do ortodo

Protezy zębów stałych protezy jastrzębie

Wiele gałęzi stomatologii

Stomatologia to dziedzina medycyna posiadające wiele gałęzi i specjalizacji. Wyróżniamy np. chirurgię stomatologiczną, która poleca na leczeniu operacyjnym jamy ustnej. Ze względu na wiele specjalizacji w tej dziedzinie gabinety stomatologiczne nie zajmują się każdym aspektem stomatologii.

Jeżeli mamy problem z krzywymi zębami i nieprawidłowym zgryzem, powinniśmy udać się do ortodonty. Zaproponuje on odpowiednie leczenie w tym zakresie. jeżeli mamy problem z wrastająca ósemką to powinniśmy się udać do chirurga szczękowego. Tak na prawdę dużo zależy od tego co nam dolega.


Poprawne wykonanie wypełnienia kanałowego

Poprawne wykonanie leczenia kanałowego wymaga wykonania zdjęcia RTG leczonego zęba. Bez dokładnego obrazu tego, co dzieje się w środku kanałów zębowych lekarz stomatologii nie może stwierdzić, czy poprawnie wypełnił wszystkie kanały.

Czasem zdarza się, że przy wielu wypełnianych kanałach zdjęcie wykonuje się kilkukrotnie i tylko w ten sposób można wykonać taki zabieg endodoncji w 100% poprawnie. W prywatnych klinikach dentystycznych jest to coraz częściej stosowana metoda, w przychodniach publicznych jeszcze nie zawsze sprawdza siew ten sposób wypełnienie kanału.


O koronie zębowej i protetycznej w Wiki

Korona (błędnie potocznie zwana koronką) ? stałe uzupełnienie protetyczne odtwarzające znaczny ubytek korony klinicznej zęba. Korony mogą być wykonywane ze stopu metalowego, akrylu, stopu metalowego licowanego (pokrywanego od widocznej strony licowej korony) akrylem, kompozytem lub ceramiką; stosuje się również korony pełnoceramiczne bez podbudowy metalowej, wytwarzane za pomocą technologii CAD/CAM. Korona protetyczna bywa również częścią mostu protetycznego, którego wykonanie umożliwia uzupełnianie braków międzyzębowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Korona_protetyczna