Poradnik o roletach

trza? To nie są pytania, na które można uzyskać jedną prawidłową odpowiedź,...zwłaszcza że istnieje wiele typów rolet. Rolety dzielą się zasadniczo na te standardowe i na wymiar. Z pewnością te pierwsze będą tańsze, ale jeśli na

Dodane: 15-04-2015 05:16
Poradnik o roletach rolety Białystok
Gdzie warto kupić ?

Zapraszam do przeczytania poradnika.

Wybór rolet

Jak wybrać roletę? Na co zwracać uwagę, przed dokonaniem konsumenckiego wyboru, jak dopasować roletę do okna i wnętrza?

To nie są pytania, na które można uzyskać jedną prawidłową odpowiedź,...zwłaszcza że istnieje wiele typów rolet.

Rolety dzielą się zasadniczo na te standardowe i na wymiar. Z pewnością te pierwsze będą tańsze, ale jeśli nasze okno nie mieści się w normach danego producenta, to trudno - musimy wybrać rolety na wymiar. Na wymiar trzeba też wybrać rolety na okna dachowe.


Sposób na zasłanianie okien

Są różne metody zasłaniania okien. Od najprostszych zasłon składających się z płachty materiału po bardzo skomplikowane, wielofunkcyjne żaluzje.

Moim zdaniem jedną z najlepszych opcji jest zastosowanie rolet. Do wyboru jest kilka ich rodzajów. Mało tego - dzięki temu, że rolety mogą być wykonane z różnych rodzajów materiału to można je bez problemu dopasować do swojego wystroju wnętrza.

Również można dopasować kolor samego materiały jak i stopień przepuszczalności światła. To daje bardzo dużo możliwości.


Jak kosztowne są rolety?

Rolety nie są zbyt tanie, prościej i taniej można przemalować ściany, niż dobrać nowe rolety. Dlatego trzeba dobrze zastanowić się nad kolorem, ja polecam wybrać coś neutralnego, w dość stonowanych odcieniach. Dobre będą wszystkie odcienie szarości, biel, subtelne beże, ewentualnie jasne brązy. Intensywne kolory są wymagające, dlatego odradzam taki wybór.

Ważny jest typ mocowania, jednak większość modeli jest uniwersalna - można je zamontować na ramie okna, wewnątrz wnęki okiennej, lub na suficie. Najczęściej montuje się rolety do ramy okna, ale takie rozwiązanie ma tez wady - może powodować parowanie okien, a mocowanie mogą uszkodzić ramę (chociaż nie powinny, trzeba mieć jednak pewne doświadczenie w montażu).