Olejki i kosmetyki z krajów orientu

emulsji wodnotłuszczowej. W Polsce nie ma dokładnie sprecyzowanego określenia co do właściwości i konsystencji kremu, dlatego też zakres stosowania poszczególnych terminów zależy od odczuć indywidualnych i względów marketingow

Olejki i kosmetyki z krajów orientu olejek szafranowy

Krem- cytat z Wikipedii

Kremy - kosmetyki do pielęgnacji i ochrony skóry oraz włosów, stosowane bezpośrednio na skórę w celach pielęgnacyjnych. Występują w formie stałej lub półtłustej emulsji wodnotłuszczowej.

W Polsce nie ma dokładnie sprecyzowanego określenia co do właściwości i konsystencji kremu, dlatego też zakres stosowania poszczególnych terminów zależy od odczuć indywidualnych i względów marketingowych. Kremy są liczną grupą wyrobów, różnią się typem emulsji, składem i przeznaczeniem. Zwyczajowo dzieli się je zgodnie z pełnionymi funkcjami na: nawilżające, półtłuste, podkładowe, przeciwzmarszczkowe, anti age, after sun, sportowe, ochronne lub w związku z obecnością składników czynnych na: azulenowe, ceramidowe, witaminowe.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Krem_(kosmetyk)


Sposób działania kosmetyków naturalnych

Właściwości kosmetyków naturalnych wydają się być oczywiste. Sposób działania takich kosmetyków sprawia, że osoby po nie sięgające mogą posiadać odpowiednio nawilżoną i odżywioną skórę. Będzie ona pięknie i młodo wyglądała, a poza tym jej stan może się stale poprawiać. Dzieje się tak dzięki temu, że kosmetyki naturalne są bardzo łagodne i dlatego mogą być one stosowane nawet przez osoby posiadające jakiegoś rodzaju choroby skórne.

Jednak po tego rodzaju kosmetyki sięgają także te osoby, które chcą po prostu sięgać po bardzo delikatne środki do pielęgnacji skóry. Wśród takich środków szczególne miejsce można przyznać, właśnie kosmetykom naturalnym. Są one ogólnie dostępne i mogą być zamawiane także przez internet.


Pod względem składu olejek jest mieszaniną

Olejek eteryczny (łac. oleum aetherium, oleum aethereum) ? ciekła, lotna substancja zapachowa, znajdująca się najczęściej w specjalnych komórkach tkanki wydzielniczej roślin. Takie komórki są charakterystyczne dla roślin olejkodajnych, na przykład gatunków z rodziny sosnowatych, jasnotowatych, mirtowatych, rutowatych i baldaszkowatych. Pod względem składu olejek jest mieszaniną rozmaitych związków chemicznych, jak ketony, aldehydy, alkohole, estry, laktony, terpeny, oraz innych związków organicznych, w tym zawierających azot i siarkę związków o nieprzyjemnym zapachu (aminy, tiole).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Olejki