ginekolog konstancin-jeziorna

Neirologia - z Wikipedii

ginekolog konstancin-jeziorna
Neurologia ? dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego.
Neurologia i psychiatria są dziedzinami pokrewnymi, a niektóre choroby są domeną zarówno neurologa jak i psychiatry.

Neurologia zajmuje się głównie schorzeniami, których podłożem jest proces uszkadzający układ nerwowy, a psychiatria z kolei zajmuje się głównie chorobami, których podłożem jest biochemiczne zaburzenie funkcjonowania mózgu jako całości.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Neurologia

Okulistyka - historycznie

Według historyków indyjskich pierwsze operacje okulistyczne wykonywano już 4,5 tys. lat p.n.e.

Jest to teza sporna, z uwagi na brak źródeł.

Pierwszą pisemną wzmiankę o operacji okulistycznej zawiera Kodeks Hammurabiego (spisany ok.

1772 p.n.e.), w którym paragraf 215 opisuje operację usunięcia ropnia worka łzowego1. Pionierem operacji na oku w medycynie współczesnej był XVI-wieczny Niemiec Georg Bartisch (1536-1606), który w 1583 roku usunął gałkę pacjentowi z powodu raka2.

W 1709 roku Michel Brisseau odkrył, że przyczyną zaćmy jest zmętnienie soczewki w oku.

Pierwsze szpitale okulistyczne powstawały kolejno w Wiedniu (1786), Londynie (1804, Moorfields Eye Hospital) i Petersburgu (1806)2. Pierwszy polski ośrodek okulistyki (Instytut Oftalmiczny) założył w 1823 roku Wiktor Feliks Szokalski2, uznawany za ojca polskiej okulistyki.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Okulistyka

Szybka rezerwacja, szybka wizyta u lekarza

Bardzo często może okazać się, że niemalże w trybie natychmiastowym potrzebujemy pomocy lekarskiej.
Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest wybór prywatnej przychodni specjalistycznej, gdzie możemy znaleźć fachowców prawie ze wszystkich dziedzin medycyny.
Zazwyczaj zarezerwowanie wizyty w takiej przychodni jest możliwe od ręki i możemy spodziewać się bliskiego terminu spotkania z lekarzem, w przeciwieństwie do przychodni publicznych, w której zapisy odbywają się wielokrotnie z wielomiesięcznym wyprzedzeniem.

Trzeba przyznać, że w ostatnich latach możemy zauważyć, że coraz więcej pacjentów decyduje się na wybór prywatnej opieki medycznej rezygnując zupełnie z usług publicznych ośrodków zdrowia. .