Masz firmę, potrzebujesz prawnika?

ich prawidłowego rozwiązania kancelarię. Rynek jest nimi przepełniony, a nam zależy na szybkim i dokładnym przeanalizowaniu sytuacji i zaproponowaniu mądrego zachowania w konkretnych i naglących nas okolicznościach. Odpowiedź nie

Masz firmę, potrzebujesz prawnika? obsługa prawna firm katowice
Pomoc prawna może być potrzebna w każdej firmie:

Dobry prawnik - bezcenne

Stając przed różnymi problemami prawnymi często zastanawiamy się w jaki sposób wybrać właściwą do ich prawidłowego rozwiązania kancelarię. Rynek jest nimi przepełniony, a nam zależy na szybkim i dokładnym przeanalizowaniu sytuacji i zaproponowaniu mądrego zachowania w konkretnych i naglących nas okolicznościach. Odpowiedź nie może być jednoznaczna, bo wiele zależy od zróżnicowanych czynników. Ważnym będzie czas jakim dysponujemy, złożoność sprawy, środki finansowe i preferowana specjalizacja prawników. Rozważając jednak dostępne możliwości podejmiemy właściwy wybór, a to przełoży się na satysfakcjonujące zakończenie. Niekoniecznie musimy sięgać od razu po najbardziej znane i najdroższe kancelarie. Oczywiście nie ma reguły, ale mniejsze miejsca tego typu są dziełami młodych i ambitnych osób, które chcą się wybić, więc świadczą usługi jak najlepiej potrafią. Czasem takie świeże spojrzenie będzie czymś lepszym niż rutynowe podejście do kolejnego takiego na pozór samego zlecenia.


Prowadzisz firmę w Polsce?

Prowadzenie w Polsce własnej firmy nie jest wcale takie lekkie, łatwe i przyjemne jak przekonuje rząd. Jednak najpierw trzeba rozróżnić samozatrudnienie od jednoosobowej działalności gospodarczej, Od strony formalnej to niby jedno i to samo. Dlaczego tak nie jest? Ponieważ samozatrudnieni pracują dla konkretnych firm, i zamiast pensji dla pracownika po prostu wystawiają faktury lub rachunki. Osoba która rozkręca swój biznes to coś zupełnie innego - nie pracuje się wtedy na rzecz jednej firmy, tylko dla własnych klientów. Samozatrudniony jest bardziej kimś w rodzaju pośrednika między korporacją, a docelowym klientem. Wiadomo, że w ten sposób duże firmy po prostu tną koszty związane z zatrudnieniem pracownika. Ale do rzeczy - ta różnica jest ważna, ponieważ rzeczywistość urzędnicza dla osoby, która rzeczywiście pracuje nad własnym biznesem nie jest wcale fajna. Mamy bardzo skomplikowane prawo podatkowe oraz to dotyczące działalności gospodarczej i naprawdę trudno, żeby każdy początkujący przedsiębiorca się w tym orientował. To prawda, że łatwo jest założyć swoją firmę i nawet nie trwa to zbyt długo. Jednak... spróbuj założyć spółkę. Bez pomocy radcy prawnego ciężko trudno jest się zmierzyć z tematem. Zmierzam do tego, że warto wkalkulować w koszty prowadzenia działalności chociaż podstawową obsługę prawną. Z pewnością podniesie to komfort psychiczny i zamiast skupiać się na wypełnianiu druczków i formularzy, będzie można skupić się na rozwoju firmy.


Ignorantia iuris nocet - podstawa prawa

Ignorantia iuris nocet (łac. nieznajomość prawa szkodzi) ? jedna z podstawowych zasad prawa, wywodząca się z prawa rzymskiego, pokrewna do Ignorantia legis non excusat.

Zgodnie z nią, nie można zasłaniać się nieznajomością normy prawnej. W praktyce wyraża się ona tym, że nikt nie może podnosić, iż zachował się niezgodnie z normą dlatego, że nie wiedział o jej istnieniu. Dla poprawnego stosowania tej zasady konieczne jest, aby wszystkie akty prawne były publikowane w sposób umożliwiający każdemu zapoznanie się z nimi (w Polsce jest to realizowane poprzez obowiązek publikacji powszechnie obowiązujących źródeł prawa w Dzienniku Ustaw, a pozostałych aktów w Monitorze Polskim).

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ignorantia_iuris_nocet