Kosmetyki i mydła z olejkami. Jak stosować i czy warto? Czy warto stosować naturalne kosmetyki arganowe?

ławą, jest niemal bezwonny i ma bardzo słabo wyczuwalny smak. Zastosowanie Kuchnia ? olej jest jadalny i szeroko stosowany w Afryce subsaharyjskiej co najmniej od XIV wieku. Używany jest do smażenia oraz jako dodatek do wielu

Kosmetyki i mydła z olejkami. Jak stosować i czy warto?
Czy warto stosować naturalne kosmetyki arganowe? mydła z olejkiem arganowym

Czym jest masło shea?

Masło shea ? olej roślinny uzyskiwany z owoców masłosza Parka (ang. pot. shea tree). W postaci świeżej, nieprzetworzonej ma konsystencję pasty, barwę białawą, jest niemal bezwonny i ma bardzo słabo wyczuwalny smak.

Zastosowanie
Kuchnia ? olej jest jadalny i szeroko stosowany w Afryce subsaharyjskiej co najmniej od XIV wieku. Używany jest do smażenia oraz jako dodatek do wielu potraw wpływający na ich konsystencję, aromat i właściwości smakowe.
Kosmetyka ? masło shea jest stosowane w kosmetyce, jako środek nawilżający, zmiękczający skórę, kojący, uelastyczniający, przeciwzmarszczkowy, chroniący przed promieniami UV, przedłużający opaleniznę.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Masło_shea


Skuteczność kosmetyków orientalnych

Obecnie kosmetyki naturalne, a zwłaszcza te, które pochodzą z orientalnych terenów, takich jak na przykład z Maroko, cieszą się dużą popularnością, ponieważ są to kosmetyki wyjątkowo skuteczne i przyjazne dla ciała.

Może to być pachnący i kojący olejek arganowy, wyjątkowo delikatne i nawilżające masło shea, czy glinki doskonale nadające się na odnowę i regenerację ciała. Takie kosmetyki można spotkać w drogeriach, ale te wyjątkowo skuteczne i najlepsze, możemy dostać jedynie w profesjonalnych sklepach z orientalnym asortymentem. Warto takie sklepy odwiedzić i wypróbować ich produkty na własnej skórze.


Wikipedia i maseczka kosmetyczna

Maseczka kosmetyczna - zabieg stosowany na skórę twarzy w celu poprawienia jej kondycji - oczyszczenia, odżywienia, złagodzenia niekorzystnego wpływu środowiska, zniwelowania niepożądanych zmian (łojotok, rozszerzone naczynia krwionośne itp.) lub efektów starzenia się. Choć najczęściej stosują go kobiety, przekonuje się do niego coraz więcej dbających o swą powierzchowność mężczyzn.

Na uprzednio umytą i osuszoną twarz nakłada się maseczkę, zazwyczaj w postaci pasty, papki lub kremu, a po upływie kilku do kilkunastu minut zmywa się lub ściera jej resztki (niektóre, zwłaszcza gotowe specyfiki wchłaniane są w dość znacznym stopniu przez skórę). Po oczyszczeniu skóry należy ją przetrzeć tonikiem, by przywrócić naturalne pH skóry.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Maseczka_kosmetyczna