Jak znaleźć dobrego prawnik?

e jest czynnikiem łagodzącym. Bardzo łatwo można się przekonać łamiąc prawo budowlane. To bardzo ciekawy temat, który wielu Polaków podnosi ciśnienie. W naszym kraju prawo budowlane jest niezwykle restrykcyjne, mnóstwo prac wym

Jak znaleźć dobrego prawnik? obsługa prawna śląsk
Pomoc prawna może być potrzebna w każdej firmie:

Brak świadomości prawnej

I ty możesz łamać prawo, nawet o tym nie wiedząc. Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania i nie jest czynnikiem łagodzącym. Bardzo łatwo można się przekonać łamiąc prawo budowlane.

To bardzo ciekawy temat, który wielu Polaków podnosi ciśnienie. W naszym kraju prawo budowlane jest niezwykle restrykcyjne, mnóstwo prac wymaga pozwolenia na budowę, lub zgłoszenia. Usunąłeś ściankę z karton-gipsu, albo postawiłeś nową? Musisz to zgłosić. Wymieniłeś gniazdka elektryczne na nowe? Musisz to zgłosić. Robisz remont dachu, i okazało się, że konstrukcja wymaga wymiany? Potrzebujesz pozwolenia na budowę. Nieważne, że odsłonięty dach wymaga natychmiastowej naprawy - musisz dostarczyć projekt (zrobiony przez architekta z uprawnieniami, musisz skompletować kilka dokumentów, dostarczyć wszystko do urzędu i czekać na decyzję. A można czekać całkiem długo.

Nic więc dziwnego, że większość remontów w polskich domach to tak naprawdę łamanie prawa. Większość prac wymaga zgłoszenia, a czekać trzeba 30 dni, brak sprzeciwu oznacza zgodę.


Kim jest radca prawny?

Radca prawny ? prawnik świadczący pomoc prawną podmiotom gospodarczym, jednostkom organizacyjnym oraz osobom fizycznym, która polega przede wszystkim na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed sądami i urzędami.

Zasady wykonywania zawodu radcy prawnego określa ustawa z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych1. Radcowie prawni zorganizowani są na zasadach samorządu zawodowego. Jednostkami organizacyjnymi samorządu posiadającymi osobowość prawną są okręgowe izby radców prawnych i Krajowa Izba Radców Prawnych.
Podstawową różnicą między radcami prawnymi a adwokatami jest możliwość świadczenia pomocy prawnej w stosunku pracy przez radców prawnych, czego nie wolno adwokatom.
W ostatnich latach znacząco rozszerzono uprawnienia radców prawnych do występowania przed sądami i organami, powierzając im obok wcześniejszej kompetencji do prowadzenia spraw administracyjnych, cywilnych, gospodarczych, pracowniczych i administracyjnosądowych, także m.in. możliwość prowadzenia spraw rodzinnych i obrony w sprawach o wykroczenia, a także występowania jako pełnomocnik oraz obrońca (od 1 lipca 2015 r.) strony w sprawach karnych i karnoskarbowych, z tym że obrońcą może być tylko radca prawny niepozostający w stosunku pracy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Radca_prawny


Nie zajmuj się prawem na własną rękę

W dzisiejszych czasach codzienne życie wymaga od nas otaczania się specjalistami, otaczania się fachowcami. Każdy chce mieć swojego osobistego lekarza, który byłby na każde zawołanie, kiedy tylko potrzeba czy to porady czy to bardziej zaawansowanego badania. Nie ma to w zasadzie znaczenia, ważne jest tylko by lekarz był na zawołanie, żeby czuć się bezpiecznie. Każdy chce mieć też swojego księgowego. Takiego, który to pomoże zarządzać finansami, podpowie, jak nimi zarządzać, jak je zorganizować i ogarniać. Każdy też pragnie mieć swojego własnego prawnika. Porada prawna powinna być na zawołanie, natychmiast, kiedy tylko będzie potrzebna. Jednocześnie, powinna być fachowa i profesjonalna. Zarówno radca prawny, jak i adwokat, niezależnie, kto będzie wspierał, powinien doskonale znać się na swoim fachu i wspierać swojego klienta w każdej dziedzinie życia i w każdym jego aspekcie. Najchętniej odpowiedzialność za własne życie i własne sprawy złożylibyśmy w ręce różnorodnych fachowców i profesjonalistów, zdejmując w ten sposób z siebie odpowiedzialność. To bardzo wygodne i komfortowe rozwiązanie.