Artykuł o sprzątaniu

ia, że ekipy sprzątające zatrudnione w takich basenach wykonują podwójnie ciężką pracę. Muszę one dbać nie tylko o to, żeby ogólny stan pomieszczeń należących do miejskich basenów był dobry, ale też sprzątać przebieralnie tak, aby

Artykuł o sprzątaniu

Sprzątanie toalety w miejskich basenach

Miejskie baseny są takimi miejscami, w których przebywa bardzo wiele osób, a jednocześnie wszystkie te osoby korzystają z wody co sprawia, że ekipy sprzątające zatrudnione w takich basenach wykonują podwójnie ciężką pracę. Muszę one dbać nie tylko o to, żeby ogólny stan pomieszczeń należących do miejskich basenów był dobry, ale też sprzątać przebieralnie tak, aby były one jak najbardziej czyste i bezpieczne dla zdrowia. Podobnie jest z toaletami, z których dziennie korzysta bardzo wiele osób. Trzeba też pamiętać, że po wyjściu z basenu bardzo często stają one bezpośrednio na podłodze, dlatego również podłogi znajdujące się w obiektach basenowych muszą być dokładnie czyszczone. Na szczęście w sprzedaży dostępnych jest obecnie wiele silnych środków czyszczących.


Japońska ubikacja kucana

Ubikacja ta ma nieco inny kształt ? kuca się na podłodze, a instalacja mieści się między nogami (jest węższa). Osoba kuca twarzą do spłuczki.

Ten typ ubikacji może stanowić duże zaskoczenie dla osób z kręgu kulturowego, gdzie nie jest spotykany, a gdzie używa się ubikacji siadanych w postaci muszli klozetowej z sedesem. Może też być dla nich trudna w użyciu, szczególnie w środkach komunikacji, jak pociąg czy statek. Brytyjczycy zwykli nazywać je z przekąsem ubikacjami "stój i załatwiaj" (ang. Stand & Deliver).

W związku z podnoszonym argumentem za zdrowotnym aspektem wypróżniania w pozycji kucanej opracowano specjalne przejściówki, stojaki dostawiane do tradycyjnej muszli klozetowej, pozwalającej na korzystanie z dobrodziejstw tej postawy korzystania z ubikacji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ubikacja_kucana


Definicja... Dywanu

Dywan podłogowy ? tkanina dekoracyjna przeznaczona do pokrycia pewnych płaszczyzn (najczęściej podłóg, czasem także ścian).

Dywany pojawiły się prawdopodobnie w Azji Centralnej między III a II tysiącleciem p.n.e. Dywan widnieje na fladze Turkmenistanu.

Słowo dywan, według językoznawcy Aleksandra Brücknera, pochodzi od tureckiego diwan (rada, biuro), a to z kolei z języka perskiego, gdzie oznacza ?trybunał?. Dywany mają różne kształty, kolory i rozmiary.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dywan_pod%C5%82ogowy